Jak zaplanować sylwestra za granicą?

Coraz bliżej nas zakończenie roku, warto więc pomyśleć o tym gdzie będziemy spędzali czas na przełomie starego i początku nowego roku. Ostatnimi czasy, oprócz sylwestra nad morzem, czy w górach modne stały się wyjazdy zagraniczne, Niewątpliwą zaletą takiego wyjazdu jest fakt, iż to ty sama decydujesz o tempie podróży, przystankach oraz godzinach wyjazdu. Zabrać możesz ze sobą najbliższych znajomych i w ten sposób miło spędzić czas nie tylko na miejscu, ale także w podróży. Razem ze znajomymi droga z pewnością minie szybko i przyjaźnie, a ty będziesz czuła się pewniej. O czym warto pomyśleć przed wyjazdem?

 

Wybierz miejsce i środek transportu

Kierując się wyborem miejsca weź pod uwagę odległość od twojej miejscowości, oraz oszacuj wstępnie czas podróży. Zgromadź znajomych i przedstawcie swoje propozycje, następnie zdecydujcie, gdzie spędzicie noworoczny odpoczynek. Dobrą opcją są zawsze mniej znane zakamarki Polski, jeżeli jednak planujecie dalszą podróż, dopasujcie do niej odpowiedni środek transportu. Do naszych najbliższych sąsiadów – Czechy, Niemcy najlepiej dotrzeć samochodem lub pociągiem. Dalsze podróże warto zaplanować wcześniej i uwzględnić w ich przypadku przelot samolotem lub busem.

W przypadku bliższych wojaży ze znajomymi najwygodniejszą opcją będzie dla was wypożyczenie na czas podróży większego samochodu w którym zmieścicie się razem ze swoimi bagażami. Wypożyczalnia samochodów Poznań zagwarantuje wam najwyżej jakości samochody, które z pewnością spełnią wasze oczekiwania i sprawią, że podróż minie szybko i bezproblemowo. Wypożyczenie samochodu, oprócz jego dużego metrażu, ma także inne zalety. Auto takie jest w pełni ubezpieczone i w razie komplikacji dostarczone ci zostanie auto zastępcze, którym kontynuować będziecie swoją podróż. Samochód zatankowany jest do pełna, nie musicie więc o nic się martwić. Pozostaje wam jedynie planowanie trasy oraz wybór dodatkowych atrakcji.

Wybierz miejsce na nocleg

Nie zapominajcie o tym, by szczegółowo zaplanować swoja podróż nie tylko jej trasę, ale także sam pobyt. Odpowiednio wcześnie zarezerwujcie sobie hotel lub motel, w którym spędzicie kilka nocy. Zadbajcie o to, by posiadał on niezbędne wyposażenie oraz by mieścił się możliwie najbliżej centrum, a także miejsc, które pragniecie zwiedzić. Poszukajcie atrakcji i miejsc kojarzonych z danym miejscem, znaczcie je na mapie i zaplanujcie, kiedy je odwiedzicie. Jeżeli są to galerie lub muzea sprawdźcie, czy nie możecie zarezerwować do nich biletów w formie on-line. Szkoda marnować czasu na zbyt długie kolejki!

Nocne atrakcje

Wasza podróż odbywała się będzie pod koniec roku, przygotujcie się więc na wzmożony ruch na drogach. Jeżeli macie taką szansę, wyjedźcie wcześniej, aby uniknąć korków. Zaplanujcie także gdzie spędzicie sylwestrową noc. Z pewnością część hoteli organizuje sylwestrowe bale, a może wolicie spędzić ten czas razem na rynku, którejś z europejskich stolic? Warto poszukać ciekawych ofert w internecie i wybrać taką opcję, która zadowoli wszystkich was.