Język angielski dla pracownika – korzyść dla firmy

Nie od dziś wiadomo, że wykształcony pracownik, to dobry pracownik. Ponieważ żyjemy w ciągle zmieniającym się świecie i żyjemy w stałym kontakcie z zagranicą niezwykle ważne okazały się kompetencje językowe – zwłaszcza znajomość języka angielskiego. Jeżeli chcemy by nasza firma prosperowała jeszcze sprawniej warto skupić się na rozwoju pracowników. Odpowiedni kurs języka obcego z pewnością będzie dobrym pomysłem.

Jakie kursy

Większość szkół językowych organizuje tradycyjne kursy językowe dla danej grupy osób, które uczą podstawowych zdolności komunikacyjnych, jednak centrum językowe stawia na kompleksową naukę języka połączoną ze zdobywaniem umiejętności niezbędnych w codziennej pracy. Angielski dla firm Warszawa, Poznań, Kraków – każda firma,bez względu na położenie może rozpocząć uczestnictwo w kursach języka obcego. Centrum oferuje szkolenia i kursy dla firm i instytucji w Polsce na na świecie. Celem szkoleń jest pomoc przy kształceniu umiejętności językowych osób dorosłych, które w pracy, czy kontaktach zagranicznych stykają się z językiem obcym, a pragną opanować go na odpowiednim poziomie. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalistów, którzy dopasowują program nauki idealnie do potrzeb danego przedsiębiorstwa i jego pracowników. Z bogatej oferty szkoleń i kursów szczególną uwagę warto zwrócić na kursy General English, które idealne będą dla osób, które wcześniej nie miały kontaktu z językiem angielskim, pomogą one wykształcić ogólne umiejętności językowe w danych sytuacjach życiowych i zawodowych, oraz kursy Business English, które ukierunkowane są na kontakty biznesowe, w trakcie kursu pracownicy nie tylko uczą się słownictwa związanego z branżą business, ale także zdobywają umiejętności z zakresu sztuki prezentacji, wystąpień publicznych, negocjacji, konferencji czy rozwiązywania konfliktów. Interesującą opcją jest przeprowadzenie audytu językowego, który ma na celu szczegółową ocenę umiejętności językowych pracowników naszej firmy, co pozwala podjąć dalsze działania dotyczące m.in. wyboru odpowiednich kursów czy szkoleń. Audyt językowy sprawdza się także w przypadku rozmów kwalifikacyjnych. Pracowników szczególnie zainteresują także kursy przygotowawcze do egzaminów i zdobycia certyfikatów językowych. Warto zainwestować w tego rodzaju zajęcia.

Korzyści dla firmy

Pracownicy biorący udział w danych kursach ugruntują swoją wiedzę językową, a także poszerzą zakres słownictwa niezbędny w danej dziedzinie pracy. Pracownicy z płynnym językiem z pewnością pozwolą na sprawniejszą komunikację z zagranicznymi kontrahentami – nasza firma zdecydowanie na tym skorzysta, zwłaszcza jeżeli planujemy kontakt z zagranicznymi klientami. Kursy języka często także pomagają uzyskać inne kompetencje – uczą pracy w grupie, pomagają opanować sztukę wystąpień publicznych i wyrażania swoich opinii na dany temat. Pracownicy z pewnością docenią możliwość darmowych kursów językowych, które zdecydowanie podniosą ich kompetencje na rynku pracy. Jeżeli nasza firma jest przedsiębiorstwem specjalistycznym warto przeprowadzić dla pracowników kurs języka specjalistycznego, który sprawi, że pewniej będą się oni czuli w kontaktach z zagranicą.