Mieszkania na sprzedaż w Poznaniu

Sprzedaż mieszkania no obecnie nie lada wyzwanie dla wielu właścicieli. Rynek nieruchomości rządzi się bowiem swoimi prawami i wymaganiami, którym w celu ociągnięcia sukcesu trzeba sprostać. Sprzedaż mieszkania wymaga zatem od właścicieli niebywałej pomysłowości i zręczności. Wszystko jest jednak do wykonania! Nawet słabo rokująca nieruchomość przy zastosowaniu kilku sprawdzonych metod może zostać szybko sprzedana. Co robić, aby mieszkanie stało się dla potencjalnych nabywców atrakcyjne? Jakie zalety warto wyeksponować, aby w krótkim czasie pozbyć się niechcianych ?czterech ścian?? 

 

Dobre ogłoszenie to podstawa!

Najpowszechniejszym i przede wszystkim najskuteczniejszym sposobem sprzedaży mieszkania jest zamieszczenie ogłoszenia w Internecie. Z tego sposoby korzysta bowiem zdecydowana większość właścicieli i kupców nieruchomości. Każdego dnia na strony internetowe zajmujące się sprzedażą różnego rodzaju mieszkań trafiają setki tysięcy ofert. Potencjalni nabywcy, którzy poszukują odpowiedniego dla siebie lokum mają więc ręce pełne roboty. Jak stworzyć zatem ogłoszenie, które przykuje ich uwagę w natłoku innych ofert? Anons z pewnością urozmaici ciekawy tekst. Ogłoszenia w stylu ?Sprzedam dwupokojowe mieszkanie na Ratajach. Proponowana cena 200 000 złotych. Kontakt pod numerem...? po dłuższym czasie zaczynają być męczące dla osób poszukujących własnego lokum. Warto zatem zabawić się w tym przypadku w doświadczonego pisarza z niebywałym polotem słownym. Im tekst będzie zabawniejszy lub im więcej znajdzie się w nim konkretnych informacji tym większe jest prawdopodobieństwo na skupienie uwagi potencjalnych nabywców. W ogłoszeniu z pewnością powinny znaleźć się informacje dotyczące położenia/lokalizacja mieszkania, ilości pomieszczeń, stanu, ceny czy jego głównych zalet np. dużo miejsc zielonych w pobliżu, idealne połączenie komunikacyjne, bezpieczna okolica, świeżo wyremontowana nieruchomość itp. Atuty powinny być jednak wymienione na zasadzie ?dobrego smaku?. Nie przytłaczajmy nimi potencjalnych nabywców i zostawmy kilka asów w rękawie, które przedstawimy podczas oglądania mieszkania. Ogromną rolę odgrywają również same zdjęcia. Wstawiając je do ogłoszenia zadbajmy o to, aby były one atrakcyjne. Niech przedstawiają one mieszkanie w słonecznym świetle. Zadbajmy o położenie mebli, usuńmy z widoku te, które sprawiają przytłaczające wrażenie, na stole umieśćmy świeże kwiaty, a na fotografowanych szafkach ?przypadkiem? niech znajdzie się miejsce na rodzinne zdjęcia. Takie zabiegi z pewnością uatrakcyjnią nasze mieszkanie i sprawią wrażenie jego przytulności, funkcjonalności oraz idealnego dostosowania do rodzinnego życia. Cena w ogłoszeniu powinna być nieco zawyżona. Potencjalni nabywcy będą chcieli ją z pewnością negocjować. Podając zatem wyższą cenę w anonsie możemy śmiało zejść do tej, na której nam zależy. W ten sposób wilk będzie syty, a owca cała.

Odwiedziny mieszkania

Jeśli starannie przygotowane ogłoszenie pomogło nam w osiągnięciu sukcesu i mamy już kilku potencjalnych nabywców, którzy chcą obejrzeć nasze mieszkanie to należy podjąć kolejne kroki. Nieruchomość musi być czysta oraz zadbana. Chcąc sprzedać ją w krótkim czasie z pewnością nie można pozwolić sobie na jej zagracenie i wszędobylski brud. Z pola widzenia muszą zostać zatem usunięte wszelkie zbędne meble, w sypialni warto położyć jakąś stylową pościel, która podkreśli charakter całego wnętrza. Warto zadbać także o nie zwracające dotąd naszej uwagi mankamenty np. kapiący kran, nie domykające się szafki, skrzypiące drzwi itp. Takie ?drobiazgi? mogą bowiem przesądzić o ogólnym wrażeniu jakie na potencjalnych nabywcach wywarło nasze mieszkanie. Im więcej pozytywnych wrażeń z niego zapamiętają tym większe jest prawdopodobieństwo na szybką decyzję jego zakupu. W oglądanym mieszkaniu warto umieścić na stole świeże kwiaty. Dobrze jest zastanowić się również nad szczególnymi zaletami lokum. Doskonała lokalizacja, świetny dojazd do centrum, spokojni sąsiedzi, niskie opłaty eksploatacyjne, dobre połączenie komunikacyjne, miejsca zielone, szkoły, przedszkole, sklepy czy banki w okolicy to tylko niektóre z atutów, które możemy przedstawić osobom oglądającym nasze mieszkanie. Podczas rozmowy z potencjalnymi nabywcami możemy ?mimochodem? o nich wspomnieć. Nie można jednak narzucać się osobom oglądającym nasze mieszkanie. Natarczywe zachwalanie lokum może wzbudzić u nich poważne wątpliwości, co do jego faktycznego stanu. Pamiętajmy również o jasno określonych warunkach umowy! Już na wstępie określmy czy proponowana przez nas cena wlicza np. całe wyposażenie. Pozwoli nam to na uniknięcie późniejszych konfliktów i nieprzyjemności. 

Mieszkania na sprzedaż w Poznaniu

Jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż Poznań jest miejscem wartym wymienienia. Z jednej strony nie ulega wątpliwości, że Poznań to dość kosztowne miasto pod względem sprzedaży jakichkolwiek nieruchomości. Cena nie powinna zrażać jednak potencjalnych nabywców. Miasto feruje bowiem wiele możliwości pod względem pracy, rozrywki, kultury, szkolnictwa itp. Za przeciętne dwupokojowe mieszkanie zapłacimy w Poznaniu jakieś 200 000, a czasami nawet i 300 000 złotych. Na cenę wpływ ma oczywiście wiele czynników. Samo położenie, dogodne połączenie komunikacyjne czy bliskość do strategicznych miejsc życia codziennego to tylko nieliczne z nich. Cena zależna jest też bowiem w dużej mierze od dzielnicy, w której znajduje się lokum. Mieszkania z Dębca, Jeżyc czy Wildy wypadają zdecydowanie taniej niż te, które znaleźć możemy na Ratajach, Grunwaldzie czy Winogradach. Jaki jest powód takiej sytuacji? Odpowiedź zdaje być się tutaj oczywista. Przedstawione tutaj dzielnice cieszą się bowiem niezbyt korzystną sławą oraz są głównym tłem dla bohaterów wielu miejskich legend. Obecnie najchętniej sprzedają się mieszkania na Nowym Mieście oraz na wspomnianym już tutaj Grunwaldzie. Te lokalizacje najchętniej wybierają nabywcy posiadający już własną rodzinę. Co ciekawe osoby deklarujące się jako tzw. single chętniej decydują się z kolei na mieszkania w okolicy Rataj lub Piątkowa.