Termostaty olejowe

Przydają się wszędzie tam, gdzie trzeba utrzymać odpowiednią do potrzeb temperaturę. Niezawodne, nowoczesne, wygodne, ciągle modernizowane i ulepszane. O czym mowa? Oczywiście o termostatach olejowych. Gdzie zalecane są termostaty olejowe? Tego typu urządzenia zalecane są wszędzie tam, gdzie na nic zdaje się praca różnorodnych układów wodnych. Zaleta ta wynika z przystosowania termostatów olejowych do wysokich wymogów temperaturowych. Tego rodzaju urządzenia mają nie tylko szeroki wachlarz możliwości w kwestii osiągania mocy, ale również oferują ogromne spektrum rozwiązań w zakresie wydajności w ciągłej pracy nawet przy dużym obciążeniu oraz niezawodności w działaniu. Kolejnym dużym plusem termostatów olejowych może być również niedrogi koszt zakupu i eksploatacji samego urządzenia w porównaniu do jego jakości i funkcjonalności. 

 

Do kogo kierowane są tego rodzaju urządzenia?

Termostaty olejowe dedykowane są dla odbiorców zajmujących się branżą przetwarzania tworzyw sztucznych, czy odlewni metali. Tego rodzaju urządzeniami nie pogardzą również przedstawiciele branży motoryzacyjnej oraz elektronicznej. Nie jest to jednak ich jedyna opcja zastosowania. Termostaty olejowe są bowiem dość uniwersalne jeśli chodzi o możliwość ich wykorzystywania. Wiąże się to z ich imponującą wydajnością i niezawodnością, uzyskiwaną nawet w przypadku ich ciągłej pracy. Pod adresem http://www.emplast.pl/termostaty/termostaty-industrial-frigo.html możemy przyjrzeć się bliżej konkretnym termostatom.

Cechy termostatów olejowych

Takie urządzenia mają minimalne wymagania związane z jakością wody (duże zanieczyszczenie wody ma bowiem wpływ na układ chłodzenia. Może ono prowadzić do powstawania osadu w wymiennikach ciepła, a co za tym idzie osadzania się tam kamienia i powstawania korozji niszczącej sprzęt). Ich podstawowym plusem jest również uniwersalność zastosowań, która zależy od potrzeb danego przedsiębiorcy. Termostaty olejowe minimalizują straty termiczne, przez co są bardzo wydajne i funkcjonalne. Wiele z takich urządzeń wyposażonych jest ponadto w liczne systemy zabezpieczeń i dźwiękowych alarmów, które ostrzegają użytkownika przed wszelkimi nieprawidłościami w pracy urządzenia, a co za tym idzie zmniejszają ryzyko związane z przegrzaniem lub przeciążeniem pompy, a także informują o kwestii jakichkolwiek odchyleń od zadanej temperatury. Dużym plusem jest także specjalne zabezpieczenie chroniące użytkownika przed porażeniem prądem. Standardem termostatów olejowych jest także prosty w obsłudze panel sterowniczy, który pomaga zaprogramować urządzenie w odpowiedni  i dogodny dla siebie sposób. Dzięki temu będzie ono włączało się automatycznie, co znacznie ułatwi pracę każdemu użytkownikowi. Taka dogodność nie kończy się jednak tylko na tym. W tego rodzaju urządzeniach można tak zaprogramować temperaturę, że nie trzeba jej będzie ponownie regulować podczas następnego uruchomienia urządzenia. Termostaty olejowe posiadają również specjalny, elektroniczny wyłącznik, który zakończy pracę urządzenia w przypadku wykrycia jakiegokolwiek przecieku. Bezpieczna i łatwa obsługa tych urządzeń stanie się z pewnością niesamowitą pokusą dla wielu przedsiębiorców.