Nowoczesne biurowce i osiedla mieszkaniowe

projekty domówInwestycje budowlane to dziś bardzo prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki w Polsce. Nic dziwnego, że deweloperzy decydują się na stawianie nowych, innowacyjnych mieszkań czy też biur na wynajem. Zarówno te pierwsze, jak i te drugie świadczą dziś o tym, że kraj rozwija się w zawrotnym tempie. Jeszcze kilkanaście lat temu nie było zapotrzebowania na nowe siedziby dla firm czy na nowe mieszkania. Po odzyskaniu całkowitej niepodległości sytuacja Polski uległa diametralnej zmianie. Jeszcze większy postęp czekał kraj po wejściu do Unii Europejskiej. Dziś w zasadzie można śmiało przyznać, iż pod wieloma względami zdołaliśmy dorównać większości krajów zachodnioeuropejskich. Szczególnie pod względem budowy intratnych osiedli i biurowców. Pozostaje jednak pytanie, gdzie najczęściej deweloperzy decydują się stawiać tego typu obiekty? Odpowiedź wcale nie jest taka prosta, a sami inwestorzy wielokrotnie sprawdzają dany teren zanim zdecydują się na budowę w konkretnym miejscu.

 Nowoczesne osiedla powstają najczęściej za miastem lub poza centrum

Zamknięte osiedla budowane przez deweloperów są najczęściej kupowane wtedy, gdy znajdują się poza ścisłym centrum miasta. Dlaczego właśnie takie lokale wybierają konsumenci? Wydaje się, że odpowiedź związana jest z poczuciem komfortu i bezpieczeństwa, które dzisiaj dla nowoczesnych rodzin staje się najważniejsze. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, związane jest ono ściśle z wychowywaniem dzieci. Centrum miasta to przede wszystkim szeroko pojęty chaos i gwar, w którym często małe pociechy narażone są na wiele niebezpieczeństwa. Mknące po ulicach samochody często nie przestrzegają zalecanej ostrożności, a to nierzadko może doprowadzić do strasznej tragedii. Rodziny mieszkające w mieście ograniczają więc dzieciom wyjścia na dwój, a już na pewno wtedy, gdy żaden dorosły nie może im towarzyszyć. Takie postępowanie ? mimo, iż dla dobra dziecka ? często prowadzi do tego, że najmłodsi całe dnie przesiadują w domu. Ogrodzone osiedla podmiejskie to całkiem inna bajka, która proponuje rodzicom szereg nowoczesnych rozwiązań. Warto wspomnieć chociażby nieruchomości Ogrody Paulinum Jelenia Góra jest bowiem miastem, w którym tworzy się właśnie tego typu inwestycje. Oddalone od centrum osiedla kuszą klientów nie tylko wspomnianym bezpieczeństwem, ale także bliskością terenów zielonych. Wspomniane Ogrody Paulinum znajdują się dla przykładu w samym sercu pięknego jeleniogórskiego parku. Należy oczywiście dodać, że inwestycje deweloperów w żaden sposób negatywnie nie wpływają na środowisko znajdujące się dookoła przyszłego osiedla. Zanim firma budowlana rozpocznie swoją pracę zawsze uzyskuje niezbędne pozwolenia od odpowiednich instytucji oraz od władz konkretnego miasta.

Biurowce powstają w różnorodnych miejscach

Nowoczesne biura pod wynajem do dziś przyszłość każdej dobrze prosperującej firmy. Spółki oraz ich właściciele pragną dziś znajdować się w miejscach nie tylko reprezentatywnych, ale także nowoczesnych i komfortowych. Nie od dziś wiadomo bowiem, ze komfort i odpowiednie stanowisko pracy z pewnością wpływa na pracowników oraz na jakość usług, które są oferowane przez indywidualną firmę. Deweloperzy dokładają więc wszelkich starań, by ich projekty były zarówno bezpieczne, oryginalne, ekonomiczne jak i nowoczesne w szerokim znaczeniu tego słowa. Równie ważną jest oczywiście lokalizacja poszczególnego biurowca. Władze miast zazwyczaj nie zezwalają na budowę tego typu obiektów w ścisłym centrum. Nie jest ot jednak problem, ponieważ klienci z reguły wolą unikać wyciecze ? szczególnie tych samochodowych ? do centrum miasta. Wiązałyby się one z utratą cennego czasu, szczególnie podczas stania w korkach podczas godzin szczytu. Nowoczesne biurowce zostają więc stawiane przede wszystkim przy głównych, szerokopasmowych drogach w mieście, dzięki którym łatwo jest się dostać do określonych dzielnic czy też opuścić miasto. Dodatkowo warto również dodać, że elewacje biurowców o wiele bardziej widoczne są właśnie w takiej lokalizacji, niż gdyby zginęły w gąszczu innych budynków, które jeden przy drugim usytuowane są na przykład w centrach miast.

Wydaje się więc, że dziś przede wszystkim warto inwestować w biurowce i mieszkania zlokalizowane poza ścisłym centrum miasta. Takie rozwiązanie będzie dobre nie tylko dla władz poszczególnych miejsc, ale także dla klientów. Rodziny z dziećmi o wiele przychylniej patrzą na osiedla podmiejskie, które pozytywnie odbijają się na bezpieczeństwie i zdrowiu mieszkańców. W dodatku w razie potrzeby bardzo łatwo można dostać się z takiego osiedla do centrum miasta, nie tylko za pomocą samochodu, ale często także spacerem czy też na rowerze. Z kolei biurowce cieszą się największym zainteresowaniem firm, gdy zlokalizowane są przy głównych drogach prowadzących do wszystkich dzielnic w danym mieście, a także pozwalających szybko opuścić miasto w razie potrzeby. Jakby jednak nie było centrum miasta wciąż ma za zadanie pełnić raczej funkcję reprezentatywną danego miasta, a nie użytkową, jak to miało miejsce w poprzednich epokach.