Torebki damskie i torby podróżne ? co zrobić, żeby były bezpieczne?

torby damskiePopularyzacja podróżowania sprawiła, że nie tylko staliśmy się coraz bardziej otwarci na nowe kultury, ale i narażeni na...kradzieże. Jako turyści, którzy zazwyczaj mają przy sobie większą gotówkę oraz cenne przedmioty stajemy się łatwym łupem, stając się ofiarami złodziei na ulicy, lotnisku, w pociągu oraz w pokoju hotelowym. Podobnie jak zwykle rabowane są niewielkie damskie torebki z kluczami, dokumentami oraz portfelami, tak damo cenne są podróżne torby damskie i męskie, w których znajdują się aparaty cyfrowe, kamery oraz telefony komórkowe. Czy istnieje jakiś sposób żeby możliwe było całkowite zabezpieczenie się przed kradzieżą? Niezupełnie, jednak możemy zminimalizować ryzyko stosując się do kilku podstawowych rad i zachowując zdrowy rozsądek.

Ze względu na to, że na największe ryzyko narażone są kobiety, które z założenia postrzegane są jako słabe i bezbronne, producenci zajęli się konstruowaniem tzw. bezpiecznej torebki, która posiada wszelkiego rodzaju wzmocnienia, zamki, zabezpieczenia oraz tworzywa, których nie da się przeciąć czy oderwać. Ze względu jednak na ich wątpliwą atrakcyjność wizualną nie cieszy się spodziewanym odzewem pań, które wolą być okradzione, niż wyglądać nieatrakcyjnie. Klasyczne podróżne torby damskie nie mają takich zabezpieczeń, dlatego też konieczne jest zdanie się na własne siły i stosowanie prostych zasad ostrożności. Przede wszystkim, jeżeli dysponujemy większą gotówką, starajmy się nie trzymać jej całej w jednym miejscu. Jeżeli zginie nam portfel zostaniemy z niczym, dlatego też postarajmy się, żeby pieniądze rozłożone były równomiernie nie tylko po powierzchni naszego bagażu, ale i naszego ubrania. Jest to o tyle korzystne, że kradzież bagażu nie będzie skutkowała pozostaniem bez grosza przy duszy.

Nie mniej ważne od pieniędzy są nasze dokumenty, dlatego też warto zadbać aby nie były trzymane jednocześnie z pieniędzmi i kartami płatniczymi. Najlepszym rozwiązaniem byłoby trzymanie dokumentów razem z biletami i wizami w zawieszce zakładanej na szyi, którą można skutecznie ukryć pod bluzą, swetrem czy koszulką, jednak nawet takie rozwiązanie nie daje na stuprocentowej gwarancji na zabezpieczenie się przed atakiem rabusia, dlatego warto wszystkie ważniejsze dokumenty skserować i schować do bagażu. Jeżeli podróżujemy w kilka osób, dobrze by było, gdyby każdy ze współuczestników posiadał komplet dokumentów wszystkich pozostałych, dzięki czemu w kryzysowym momencie nikt nie został stratny. Cenniejsze i ważniejsze rzeczy zawsze warto trzymać w jakimś bezpiecznym miejscu, dlatego czasami okazuje się, że warto zainwestować większą sumę pieniędzy w zakup bezpiecznej torebki , która posiada przedni panel odporny na przecięcia i metalowe linki w ramiączkach dzięki czemu skutecznie opiera się wszelkiego typu uszkodzeniom i przecięciom. Najlepszym sposobem na uniknięcie kradzieży jest oczywiście dyskrecja. Im mniej osób wie, ile pieniędzy mamy i gdzie je trzymamy, tym lepiej, zawsze warto mieć też przy sobie trochę drobnych pieniędzy, zwłaszcza wtedy, kiedy nie robimy większych zakupów, wyjmowanie dużych kwot przy obcych ludziach może stanowić cenną wskazówkę dla potencjalnego złodzieja. kolorowa torebka

Torby damskie są niezwykle cenną zdobyczą, dlatego też warto mieć je cały czas na oku i nie dopuszczać do sytuacji, w których mogłyby znaleźć się w niepowołanych rękach. Znane są przypadki, kiedy bagaż padał ofiarą handlarzy narkotyków, dlatego też chcąc uniknąć trudnych sytuacji zawsze warto uważnie pilnować swoich rzeczy. Do tych samych wskazówek warto się zastosować także podczas jazdy pociągiem, zwłaszcza, że tego typu kradzieże są tam odnotowywane znacznie częściej. Torby damskie czy torebki podręczne warto mieć zawsze pod ręką, a w razie konieczności zdrzemnięcia się ? położyć ją sobie pod głowę lub też przykryć całym ciałem. Najlepiej byłoby oczywiście w ogóle nie spać i zachowywać stałą czujność, jednak nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza kiedy spędzamy w pociągu kilka czy nawet kilkanaście godzin.

Trzeba wiedzieć, że nawet najlepsze i najbezpieczniejsze torby podróżne, torby damskie czy specjalistyczne pokrowce na komputery nie są w stanie zastąpić naszej czujności i odpowiedzialności za mniej lub bardziej cenne przedmioty, które przewozimy, dlatego też za każdym razem konieczne jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, które są w stanie zminimalizować ryzyko kradzieży. Warto jednak wybierać te modele torebek, które mają dobre zapięcia i nie będą kusiły złodzieja otwartą przestrzenią. Przykładowe modele znajdziemy na stronie Labelle, znajdującej się pod adresem www.labelle.net.pl. Ważny jest również materiał, z którego torebka jest wykonana. Skórę złodziej rozetnie z większą trudnością niż na przykład zwykły materiał.