Po co nam maski do włosów?

pielęgancjaNawet dobrze dobrany szampon do włosów nie zawsze samodzielnie potrafi poradzić sobie z męczącymi nasze fryzury niedociągnięciami. Dlatego też raz czy dwa razy w tygodniu warto pozwolić swoim włosom, męczonym każdego dnia intensywnymi stylizacjami i obciążonymi stosowaniem pianek i lakierów, na chwilę relaksu. W sprzedaży dostępne są tysiące kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Nie oznacza to jednak, że wszystkie zasługują na miano najlepszych.

Warto więc przyjrzeć się lepiej tym wybranym i zdecydować się na zakup takiego, który w pełni zrealizowałby nasze oczekiwania i zadbał o zdrowy i piękny wygląd naszych pasm. Jeżeli zależy więc nam na najwyższej jakości kosmetyków i ich lepszym działaniu, warto nabyć taką odżywkę czy taki  szampon do włosów, które pochodziłyby z laboratoriów profesjonalnych i sprawdzonych marek. Dzięki temu zyskujemy gwarancję towaru najwyższej jakości.  Podstawową różnicą pomiędzy klasyczna odżywką a maską do włosów jest siła działania i konsystencja.

Maska działa mocniej i głębiej wchodzi w strukturę włosa, dzięki czemu lepiej wpływa na kondycję całej fryzury. Ze względu na to, że jest gęściejsza od odżywki, powinno się aplikować ją rzadziej i z większym umiarem, żeby ustrzec włosy przed zbytnim obciążeniem i szybszym przetłuszczaniem się. Profesjonalne maski do włosów powinny być wybierane na takiej samej zasadzie jak szampony. Istotne jest zakupienie takiego produktu, który najlepiej odpowiadałby na potrzeby naszych kosmyków. Maska nakładana na całą długość włosów, dzięki odpowiednio wyselekcjonowanym składnikom, mają większą moc regenerowania uszkodzeń struktury włosa, od przeciętnych odżywek. Odżywki, które należy po aplikacji spłukać oraz te, które takiej czynności nie wymagają, przeznaczone są raczej do codziennej pielęgnacji i mają zapewnić włosom doraźną ochronę i ograniczyć na przykład puszenie się czy elektryzowanie naszych pasm.

Profesjonalne maski do włosów natomiast przeznaczone są do pojedynczych, regularnych, aplikacji i mają za zadanie intensywnie odbudować włosy na całej długości. Podobnie jak w przypadku odżywek, mamy dostępne w sprzedaży różne rodzaje masek. Kosmetyki do włosów Matrix Biolage z serii Fortetherapie na przykład, skierowane są do posiadaczy włosów osłabionych, zniszczonych lub uszkodzonych podczas chemicznych zabiegów. Kiedy więc Twoje włosy szczególnie narażone są na nadmierną stylizację lub poddawane są częstym koloryzacjom, warto sięgnąć po tego typu produkt. Dzięki opatentowanym technologiom, zawarte w masce ceramidy chronią włos już na poziomie łuski, dzięki czemu staje się odporny na rozdwajanie na końcach.

Wnikają one do jego wnętrza, dzięki czemu staje się on mocniejszy, odporniejszy na urazy mechaniczne, błyszczący i zdecydowanie bardziej elastyczny. Nie mniej ważne ? obok konkretnie opracowanych technologii ? są wyciągi z owoców i roślin. Profesjonalne maski do włosów z serii Biolage zawierają zatem ekstrakty z mango dbające o poziom nawilżenia pasm, bambusa czy guarany, które zmieniają suche i zniszczone włosy w miękkie, błyszczące i łatwe w rozczesywaniu. Dzięki temu partie włosów, które są najbardziej zniszczone, mają szansę na regenerację, ochronę i zapobieganie ich łamaniu w przyszłości. Ale maski mogą być korzystne także dla właścicieli włosów farbowanych, a w szczególności rozjaśnianych, którym zależy na tym, aby nie tylko były zadbane i wzmocnione, ale i zachowały swój kolor. Dlatego też maska z gamy produktów Biolage Delicate Care pozbawiona jest szkodliwego działania siarczanów, silikonów, parabenów i sztucznych barwników. Dzięki temu poddaje rozjaśniane blond włosy delikatnemu oczyszczaniu i dba o jego wewnętrzną równowagę.

Wspomaga odbudowę włosów, ale i dłużej utrzymuje blask koloru, dzięki czemu nie płowieje i nie matowieje tak szybko. Zawarte dodatkowo filtry UV chronią delikatne i cienkie włosy przed szkodliwymi działaniami promieni słonecznych i wpływem niesprzyjających czynników atmosferycznych. Przed zaaplikowaniem maski, należy zastosować szampon do włosów. Najlepiej gdyby pochodził z tej samej gamy produktów, ale może być też taki, który dopasowany jest do naszych potrzeb. Szampon do włosów w połączeniu z maską posiadającą podobny skład, ma zwiększoną siłę działania, przez co szybciej i lepiej widać efekty odnowy włosa.  Profesjonalne maski do włosów można porównać w działaniu do maseczek przeznaczonych do aplikowania na twarz. Podobnie jak w przypadku regeneracji cery, dobrze zastosowana maska do włosów poprawia kondycję i wygląd naszej fryzury.