Jakie kosmetyki są najlepsze dla naszych włosów?

do włosówNajlepsze kosmetyki do włosów, uwzględniają w pierwszej kolejności ich specyfikę oraz zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Przed kupnem szamponu, odżywki czy mgiełki warto zatem przyjrzeć się dokładnie naszym pasmom i spróbować zastanowić się nad tym, w jaki sposób reagują na modelowanie czy mycie oraz jakiego wyglądu oczekiwalibyśmy po zastosowaniu konkretnego produktu.

W sytuacji, w której nasze włosy są szczególnie trudne we współpracy czy mocno niedożywione z powodu nieodpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, którym są regularnie poddawane, można rozważyć zaopatrzenie się w kosmetyki fryzjerskie, zawierające skrupulatnie wyselekcjonowane składniki. Producenci prześcigają się w innowacyjności i na jak najdokładniejszym dopasowaniu swoich towarów do potrzeb klienta, stąd też najlepsze kosmetyki do włosów podzielone są na wąskie podkategorie i posiadają jak najmniejsze ilości niepożądanych substancji, takich jak parabeny czy inne sztuczne konserwanty. Gama Matrix Biolage ColorCare na przykład skierowana jest do pielęgnacji włosów farbowanych i pomaga utrwalić intensywność koloru z jednoczesnym nadaniem mu zdrowego  blasku.

Linia wzbogacona jest o filtry UV oraz antyutleniacze, które chronią fryzurę przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych oraz szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Nie jest łatwo przywrócić piękny połysk włosom zniszczonym czy matowym, dlatego też firmy testują kompozycje naturalnych ekstraktów z roślin i owoców, które w odpowiednich zestawieniach przyniosłyby ulgę włosom z problemami. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie stają się ważnym komponentem procesu pielęgnacyjnego w przypadku włosów szczególnie wymagających.  Ich systematyczne stosowanie pomaga utrzymać pasma w dobrej kondycji i zapobiec ich wypadaniu czy łamaniu się. Wyciągi z cytrusów oczyszczają kosmyki z osadu, który powoduje ich płowienie, proteiny soi wnikają w strukturę włosa i poprawiają jego kondycję. Ekstrakt z nasion słonecznika ułatwia rozczesywanie, szczególnie włosów długich, sprawiających najwięcej trudności ich posiadaczom.

Najlepsze kosmetyki do włosów bazują na składnikach pochodzących bezpośrednio z natury, dlatego też szampony do wybranych typów pasm, odżywki czy maski do włosów, takie jak ta pochodząca z linii Biolage ColorCare Therapie, nie zawierają parabenów, silikonów ani sztucznych barwników, a wzmocnione są wyciągami z orchidei i filtrami UV. W ten sposób ograniczyć można ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej czy długodystansowych skutków ubocznych, jakie wywołują nadmiernie stosowane składniki chemiczne. Kosmetyki fryzjerskie, stworzone z wyselekcjonowanych elementów, mogą mieć zbawienny wpływ na stan naszych włosów. Asortyment jest na tyle szeroki, że każdy konsument ma możliwość nie tylko precyzyjnego dostosowania odpowiedniego kosmetyku do typu pasm, ale i wybrania sposobu aplikacji produktu. W przypadku odżywek można wybierać spośród odżywek, które aplikuje się po  myciu a następnie dokładnie spłukuje, odżywek bez spłukiwania, odżywek w sprayu, w postaci ampułek czy delikatnych mgiełek.

Odżywki powinny być dopasowane do potrzeb włosów tak samo, jak szampon, najlepiej też gdyby pochodziły z tej samej gamy produktów dla zachowania skuteczności działania. Są bowiem bardzo ważnym elementem pielęgnacji, często banalizowanym ze względu na oszczędność czasu. Wybierając najlepsze kosmetyki do włosów, zdecydujmy się na takie, które będą dla nas najwygodniejsze w stosowaniu, nie będzie wtedy potrzeby stosowania zasady ?coś kosztem czegoś?. Nasze włosy będą i odpowiednio oczyszczone, i odżywione. Osoby posiadające włosy cienkie powinny zrezygnować z używania odżywek bez spłukiwania, ponieważ mogą dodatkowo obciążyć pasma. Lepiej zdecydować się na aplikator w sprayu, okrywający kosmyki delikatną mgiełką. Odżywka ma za zadanie zregenerować  włosy, nie należy zatem wcierać jej w skórę głowy. Jest to podstawowy błąd, skutkujący najczęściej nadmiernym przetłuszczaniem się włosów oraz brakiem ich objętości.

Kiedy decydujemy się na zakup preparatów fryzjerskich wybierzmy spośród dostępnych te, które nie zawierają szkodliwych substancji. Dopasujmy je też do potrzeb naszych włosów, a z pewnością odwdzięczą nam się pięknym i zdrowym wyglądem.