Jak dbać o włosy z zewnątrz

urodaJeżeli zależy nam na mocnej i odpornej na zniszczenia fryzurze, powinniśmy skoncentrować swoją uwagę nie tylko na dostarczaniu odpowiedniej dawki witamin od wewnątrz naszego organizmu. Mając świadomość, że włos na większości długości jest zwyczajnie martwy, powinniśmy zaopatrzyć się w artykuły fryzjerskie, pomagające nam utrzymać pasma w jak najlepszej kondycji.

Pielęgnacja włosów, szczególnie wiosną i jesienią, może okazać się wyjątkowo uciążliwa, ponieważ stają się słabsze i łatwiej ulegają zniszczeniom. Czasami warto nadać włosom odpowiedni kształt za pomocą precyzyjnego cięcia, najczęściej jednak wystarczą dobrze dobrane i regularnie stosowane artykuły fryzjerskie, których szeroki asortyment ułatwi dbanie o nasz atrakcyjny wygląd każdego dnia. Nasze uczesanie można utrwalić chociażby za pomocą lekkiego lakieru czy żelu i sprawić, że będziemy wyglądać świeżo i zdrowo nawet bez specjalnej okazji. Przed kupnem danego produktu warto dokładnie przestudiować jego skład, aby mieć pewność, że ma on najwyższą jakość, a jego zestaw opiera się na kompozycji naturalnych i  - co za tym idzie ? bezpiecznych dla naszego organizmu elementów.

Unikajmy zatem sztucznych konserwantów wywołujących reakcje alergiczne i wybierajmy tylko te, które posiadają odpowiednie atesty i nie ingerują w stan naszego zdrowia. Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie i pewnym efekcie, warto wybierać profesjonalne artykuły fryzjerskie, których składy spełniają ściśle określone i surowe normy produkcji. Pielęgnacja włosów stanie się wtedy przyjemniejsza i łatwiejsza każdego dnia. Nasze pasma błyskawicznie reagują na wszystkie zmiany jakie zachodzą we wnętrzach naszych ciał, jeżeli więc zauważymy ich nadmierną kruchość, warto udać się po poradę do specjalisty. Są to jednak sytuacje skrajne i zwykle bywa tak, że nadmierne wypadanie włosów czy problemy ze skórą głowy spowodowane są naszymi złymi nawykami.  Gwałtowne szczotkowanie, rozczesywanie krótko po umyciu, intensywne wycieranie ich ręcznikiem czy codzienne modelowanie narażają naszą głowę na uszkodzenia i sprawiają, że pielęgnacja włosów staje się uciążliwa i nie przynosi spodziewanych efektów. Podstawą w dbaniu o pasma jest przede wszystkim prawidłowe mycie.

Odpowiednio dobranego szamponu nie należy aplikować bezpośrednio na zwilżone włosy. Zostanie lepiej przyswojony, kiedy najpierw nałożymy go na dłoń, a później równomiernie rozprowadzimy na całej długości włosów. Głowie należy się także odpowiedni masaż, dlatego delikatne rozsmarowywanie szamponu opuszkami palców przyniesie lepsze rezultaty niż intensywne wcieranie go w skórę głowy. Poplątane kosmyki szybciej się rozdzielą i nie będą się później nadmiernie łamać. Po odpowiedniej aplikacji szamponu włosy trzeba dokładnie spłukać, ponieważ pozostawienie go na skórze głowy może doprowadzić do nadmiernej produkcji sebum i powstania łupieżu. Takie działanie spowoduje też, że kosmyki będą się też dużo chętniej przetłuszczać. Wybrane artykuły fryzjerskie mogą okazać się zbawienne dla posiadaczek długich włosów. Systematyczna kuracja powinna obejmować stosowanie dodatkowo adekwatnych odżywek i masek, ułatwiających rozczesywanie i chroniące przed plątaniem się pasm. Ich struktura jest regularnie naruszana przez częste modelowanie i ciasne upinanie ich wsuwkami czy gumkami. Stąd też konieczna jest ich odpowiednia regeneracja, jeżeli chcemy uniknąć konfrontacji zniszczonych końcówek z fryzjerskimi nożyczkami. Fryzury najczęściej dotykane są problemem zmniejszonej objętości, stąd dobrze zaopatrzyć nasze kosmetyczki w lekką mgiełkę czy piankę unoszącą włosy u nasady, dzięki czemu uczesanie stanie się bardziej puszyste i mniej płaskie. Pielęgnacja włosów w dwudziestym pierwszym wieku jest wyjątkowo trudna, ponieważ w zabieganym życiu dbanie o prawidłowo skomponowaną dietę czy właściwą dawkę ruchu staje się kłopotliwe. 

Stosowanie wartościowych kosmetyków być może jest podstawowym komponentem całego procesu troski o nasz wygląd. Warto zatem postawić na jakość i poświęcić więcej uwagi profesjonalnym, dokładnie przebadanym  produktom, dzięki którym będziemy w stanie ograniczyć do minimum potencjalne zagrożenia i osiągniemy efekt pięknych włosów, bez zbytnich wyrzeczeń.