Jak zadbać o farbowane włosy?

preparatyZ pewnością wiele razy byłaś rozczarowana odcieniem i stanem swoich włosów po samodzielnie wykonywanej koloryzacji. Nawet specjalistyczne preparaty fryzjerskie nie zawsze są w stanie naprawić rozdwojone końcówki, które są jednymi z najczęstszych skutków nieodpowiednio i na własną rękę dobranej farby.

Przed przystąpieniem do zmiany koloru włosów warto określić swój kolor bazowy, czyli naturalny kolor włosów. Kolejnym krokiem jest umiejscowienie zarówno swoich pasm, jak i typu urody w kategoriach tonacji zimnych i ciepłych. Ich prawidłowe ustalenie jest najważniejszym elementem i kluczem do sukcesu w dobrym dopasowaniu farby. Jeżeli nie jesteś w stanie zrobić tego sama, najlepszym wyjściem jest profesjonalna koloryzacja włosów i oddanie się w ręce doświadczonego specjalisty. Doświadczony fryzjer bez trudu dobierze pasujący do Ciebie kolor i zniweluje do minimum ryzyko drastycznej pomyłki. Wybierze nie tylko najlepszą dla stanu Twoich włosów farbę, ale i odpowiednie preparaty fryzjerskie, które pozwolą Ci dłużej się cieszyć pełnymi blasku i zdrowymi włosami.  

Farbowane kosmyki potrzebują szczególnej uwagi  i specjalnej pielęgnacji, nie tylko ze względu na ryzyko płowienia koloru. Nie można zapominać, że pomimo coraz lepszych i bezpieczniejszych farb, ich składniki wnikają bezpośrednio w głąb włosa, naruszając jego strukturę. Nie są to więc zabiegi całkowicie nieinwazyjne. Nietrudno dostrzec, że pasma pokryte kombinacją chemicznych składników stają się słabsze i dużo bardziej podatne na wypadanie czy rozdwajanie się. Pomimo największych środków bezpieczeństwa nawet najbardziej profesjonalna koloryzacja włosów  nie chroni struktury włosa przed jej naruszeniem. Potrzebuje on zatem  odpowiednio dobranych kosmetyków, które zadbają o jego szybką regenerację oraz późniejszy prawidłowy wzrost ? bez ciągłego łamania się i rozdwajania.

Współczesne produkty są w stanie zregenerować nawet najmocniej zniszczone włosy. Odpowiednio dobrane i regularnie stosowane preparaty fryzjerskie zawierają bowiem szereg precyzyjnie skomponowanych składników, nad których prawidłową interakcją czuwają wysoko wykwalifikowani specjaliści. Poprzez umieszczanie w szamponach chociażby kompleksu żeńszenia, nadmiernie obciążone koloryzowaniem fryzury, mają szansę stać się miękkie, błyszczące i łatwe do rozczesania. Należy pamiętać, że dbanie o stan swoich pasm ma swój początek już podczas procesu czesania. Profesjonalna koloryzacja włosów nie pomoże zbyt wiele, kiedy będziesz powielać nieustannie własne złe nawyki. Szarpanie włosów podczas nakładania szamponu, częste obciążanie ich gorącym powietrzem suszarki rozczesywanie ich zbyt cienkim grzebieniem zaraz po myciu wywołują mechaniczne uszkodzenia, które są dla włosów zabójcze.

Nawet odpowiednio zbilansowana dieta czy unikanie używek, takich jak chociażby dym papierosowy, mogą zdziałać znacznie więcej niż przyjmowane często suplementy diety. Najskuteczniej więc wzmożyć wysiłki w trosce o stan swoich włosów łącząc ze sobą jednocześnie dwie kuracje. Bogata w mikro- i makroelementy dieta, zawierająca dużo warzyw i owoców wzmocni nie tylko Twoją fryzurę, ale także cerę i całe ciało, natomiast produkty do włosów czy inne dobrze dobrane kosmetyki, będą chroniły strukturę farbowanych kosmyków. W doborze odpowiednich produktów nie powinnaś kierować się zapachem czy kształtem opakowania, ale rodzajem swoich włosów. Czytaj etykiety ? zwróć uwagę na to, czy dany towar zawiera filtry UV, chroniące włosy przed negatywnym działaniem słońca. Zaopatrz się w odżywkę, najlepiej z tej samej serii, z której pochodzi szampon ? ułatwi Ci to rozczesywanie włosów po myciu. Raz w tygodniu postaraj się stosować maski, które działają intensywniej i skuteczniej od zwykłej odżywki. Postaraj się też jak najrzadziej eksperymentować ze zmianą odcienia swoich włosów.

Kiedy masz ochotę zmienić radykalnie swój wygląd, wybierz zaufany i sprawdzony salon fryzjerski. Ograniczysz do minimum ryzyko nałożenia na fryzurę odcienia drastycznie różniącego się od twoich naturalnych włosów, będziesz też miała pewność, że farba nie zżółknie ani nie wypłowieje. Pamiętaj też, profesjonalna koloryzacja włosów, choć nie stuprocentowo nieinwazyjna, z pewnością będzie bezpieczniejsza dla Twoich pasm, niż domowe eksperymenty. Dbaj o swoje kosmyki, a z pewnością odwdzięczą Ci się swoją gładkością i zdrowym wyglądem.