Jak zapewnić włosom maksymalne bezpieczeństwo

odżywkiZdarza się czasami, że stojąc w  przed półką w drogerii zastanawiamy się, który z kosmetyków będzie dla nas najodpowiedniejszy. Nurtuje nas też pytanie czy profesjonalne kosmetyki do włosów różnią się czymś szczególnym od tych ?nieprofesjonalnych?. Chcąc zaopatrzyć się w najlepsze kosmetyki fryzjerskie, które byłyby najbezpieczniejsze dla naszego zdrowia i urody, musimy uważnie przyjrzeć się składom poszczególnych produktów. Warto więc zastanowić się, który z szamponów czy lakierów zawierałby taką kompozycję składników, aby nadać naszym włosom objętości, blasku i zdrowia.

Wiadomo bowiem, że nie zawsze udaje się osiągnąć oczekiwany efekt i z rozczarowaniem wyrzuca się zakupione produkty do kosza na śmieci. Jako, że atrakcyjny wygląd jest w dzisiejszych czasach coraz ważniejszy, zarówno kobiety, jak i mężczyźni kreują względem dominujących w przemyśle kosmetycznym firm konkretne, wysokie oczekiwania. Obietnice producentów są surowo weryfikowane przez świadomych konsumentów, przez co koncerny zmuszone są nieustannie podwyższać jakość swoich wyrobów. Jest to dla nas szczególnie korzystne, ponieważ w sklepach możemy się zaopatrzyć w profesjonalne kosmetyki do włosów za niewygórowane ceny.  Wprawdzie odżywki czy szampony, przed pojawieniem się w sprzedaży, są dokładnie badane i testowane, nie można jednak całkowicie wykluczyć możliwości pojawienia się reakcji alergicznych. Należy zatem dokładnie przeanalizować skład chemiczny konkretnego, wybranego towaru.

Najlepsze kosmetyki fryzjerskie coraz częściej nie posiadają kontrowersyjnych  odczynników, takich jak chociażby parabeny, nie da się ich jednak całkowicie wykluczyć z produkcji. Pojawienie się zatem jakiejś groźnie brzmiącej nazwy na etykiecie nie musi od razu oznaczać, że lakier czy maska są groźne dla naszego zdrowia. Dobrze mieć jednak świadomość ewentualnych zagrożeń, zwłaszcza, kiedy wiemy, że nasz organizm chętnie reaguje nadwrażliwością na przykład na popularne kremy. Wspomniane już wyżej parabeny, które na etykietach pojawiają się między innymi jako butyloparaben czy ethylparaben, wzbudzają od dłuższego czasu intensywne dyskusje na temat ich wpływu na gospodarkę hormonalną. Naukowcy badający przyczyny raka piersi, zrzucili odpowiedzialność za rozwój choroby właśnie na tego rodzaju składniki, nie udało się jednak jednoznacznie stwierdzić, że to one doprowadzają do powstania komórek nowotworowych. Trzeba mieć świadomość, że są to popularne środki konserwujące i zawierają je nawet profesjonalne kosmetyki do włosów. W większości wypadków to właśnie parabeny prowokują pojawienie się alergii, dlatego też osoby posiadające szczególnie wrażliwą skórę, powinny całkowicie zrezygnować z ich stosowania. Kontrowersje wzbudzają także silikony, czyli popularne pochodne krzemu, których obecność w odżywkach czy szamponach daje pozorną miękkość pasm. Nie wchodzą w reakcję z wodą, dlatego wyjątkowo trudno zmyć je z powierzchni włosów. Jakość fryzury może pogorszyć się również przez inne odczynniki. Jeżeli nasze włosy często się rozdwajają i łamią, wskazane jest sprawdzenie czy szampon nie zawiera laurylosiarczanu sodu ? składnika intensywnie odtłuszczającego.

Nie powinien pojawiać się w szczególności w produktach dla dzieci, ponieważ może przyczyniać się do rozwoju wyprysków skórnych. Najlepsze kosmetyki fryzjerskie są badane dermatologicznie i poddawane szeregom testów laboratoryjnych, a w ich składach pojawiają się coraz częściej kompozycje naturalnych  komponentów, mających działanie podobne do sztucznych konserwantów. Są tym samym bezpieczniejsze i lepiej przyswajane przez nasze organizmy. Aby cieszyć się zadbaną, lekką i lśniącą fryzurą powinniśmy zaopatrzyć się w profesjonalne kosmetyki do włosów, zawierające przede wszystkim filtry UV, chroniące nasze pasma przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, ceramidy pomagające naszym włosom odbudować się po nadmiernym uszkodzeniu, kolagen wnikający w strukturę włosa i zapewniający jego elastyczność, kompleksy witamin, w tym w szczególności prowitaminę B5 oraz witaminę A, które wzmacniają cebulki oraz skórę głowy. Najlepsze kosmetyki fryzjerskie mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem, kiedy zależy nam na najwyższym stopniu pielęgnacji i odżywienia. Jeżeli poddajemy fryzurę codziennej stylizacji i narażamy ją na nadmierne działanie suszarki  czy lokówki, tego typu produkty widocznie poprawią kondycję naszych pasm i ograniczą do minimum problemy z ich pielęgnacją, modelowaniem czy rozczesywaniem.